Lasten ja nuorten liikunta

LUKUJÄRJESTYS 2018-2019

13.8.2018 alkaen

Huom! Muutokset ovat mahdollisia.

Avaamme joulukuussa ilmoittautumisen kevätkaudelle 2019 niihin ryhmiin, joissa on tilaa.

 

Maanantai
KloTuntiIkäPaikkaOhjaaja
18.30-19.30FreeGymsynt. 2011-2005Ruotsalainen kouluMarita Huikari
16.30-17.30

Tanssillinen voimistelu

synt. 2008-2005Martin monitoimisaliLinda Aaltonen
17.30-18.30Tanssillinen voimistelusynt. 2011-2009Martin monitoimisaliLinda Aaltonen
18.30-20.00Adarosasynt. 2010-2008Martin monitoimisaliKati Rautio
18.00-20.00BlackWingssynt. 2009-2007YouMove 
18.00-20.00Blazessynt. 2006-2002YouMove 

 

 

Tiistai
KloTuntiIkäPaikkaOhjaaja
18.30-20.00Cheerdancesynt. 2009-2006Aseman kouluMoona Vuori
16.45-17.30Minirosasynt. 2014Martin monitoimisaliAda Parikka
17.30-18.30Nalarosa UUSI!synt. 2013-2012Martin monitoimisaliAda Parikka
18.30-20.00Vivarosasynt. 2008-2006Martin monitoimisaliKati Rautio

 

 

Keskiviikko
KloTuntiIkäPaikkaOhjaaja
17.15-18.00Satuvoimistelusynt. 2015Tapainlinnan kouluAda Parikka
16.30-17.15Minitanssisynt. 2014Takomon peilisaliEdwina Hurme
17.15-18.00Minitanssisynt. 2013-2012Takomon peilisaliEdwina Hurme
17.10-18.00Lilarosasynt. 2013Tapainlinnan kouluJemina Rissanen
18.05-19.00Milarosasynt. 2011Tapainlinnan kouluJemina Rissanen
17.00-17.55Ellirosasynt. 2012Tapainlinnan kouluVilma Borisov
18.00-19.00Emerosasynt. 2010-2009Tapainlinnan kouluVillma Borisov
18.00-19.00Verarosa UUSI!synt. 2008-2005Tapainlinnan kouluAda Parikka
17.30-18.30Adarosasynt. 2010-2008Sveitsin lukioKati Rautio
18.30-19.30Vivarosasynt. 2008-2006Sveitsin lukioKati Rautio
16.30-18.30Nemorosasynt. 2006-2004Martin monitoimisaliNatalia Rantsi
18.30-20.30Mimorosasynt. 2004-2002Martin monitoimisaliNatalia Rantsi
17.00-18.00Telinevoimistelu alkeetsynt. 2012Hämeenkadun kouluMarita Huikari
18.00-19.00Telinevoimistelu alkeetsynt. 2011-2010Hämeenkadun kouluMarita Huikari
19.00-20.00Telinevoimistelu alkeetsynt. 2009-2008Hämeenkadun kouluMarita Huikari

 

 

Torstai
KloTuntiIkäPaikkaOhjaaja

18.00-19.00

Telinevoimistelu jatko 1

synt. 2010-2004

Hämeenkadun koulu

Marita Huikari

19.00-20.00

Telinevoimistelu jatko 2

synt. 2010-2004

Hämeenkadun koulu

Marita Huikari

17.00-18.30

BlackWings

synt. 2010-2006

Sveitsin lukio

Sini Aho
18.30-20.00Blazessynt. 2006-2002Sveitsin lukioOona Mankila

 

 

Lauantai
KloTuntiIkäPaikkaOhjaaja
10.00-10.45Temppujumppasynt. 2014Hämeenkadun kouluElina Sokka
10.45-11.30Temppujumppasynt. 2013-2012Hämeenkadun kouluElina Sokka
11.30-13.00Cheerleading alkeetsynt. 2012-2010Hämeenkadun kouluOona Mankila
13.00-14.30Cheerleading alkeet UUSI!synt. 2009-2006Hämeenkadun kouluSara Salonen
13.00-15.00Nemorosasynt. 2006-2004Tapainlinnan kouluNatalia Rantsi
15.00-17.00Mimorosasynt. 2004-2002Tapainlinnan kouluNatalia Rantsi

 

 

Sunnuntai
KloTuntiIkäPaikkaOhjaaja
12.00-13.30BlackWingssynt. 2010-2006Hämeenkadun kouluSini Aho
13.30-15.00Blazessynt. 2005-2002Hämeenkadun kouluOona Mankila


 

*Kaikkiin harrastemaksuihin lisätään seuramme jäsenmaksu 10 € / vuosi.

Koko vuosi: elokuu 2018 - toukokuu 2019

 

ILMOITTAUTUMINEN JA HINNAT