Tapahtumat

 

Kevät 2018

Ma 8.1.Kausi alkaa!                                                          
La 10.2.I love -yhteistyönäytös, Hyvinkääsali
Vk 8 (19.-25.2.)Talviloma (ei harrastetunteja)
La 7.4.Gymnaestrada-kenttäohjelmien yhteisharjoitus
Pe 30.3.- ma 2.4.Pääsiäinen (ei harrastetunteja)
Ke 25.4.Hyvoli ry:n kevätkokous klo 18.00 toimistolla
Ti 1.5.Vappupäivä (ei harrastetunteja)
To 10.5.Helatorstai (ei harrastetunteja)
Ma 14.5.Kevätnäytöksen kenraaliharjoitukset, Hyvinkääsali
Ti 15.5.Kevätnäytökset klo 17.30 ja 19.15, Hyvinkääsali
La 19.- su 20.5.12-14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, Martinhalli
To 7.- su 10.6.Suomi Gymnaestrada 2018, Turku

 

* Kunkin ryhmän ohjaaja tiedottaa erikseen mahdollisista kaveritunneista, loma-aikoina pidettävistä harjoituksista ja näytökseen osallistumesta.

 

 

 

 Tapahtumat / kilpailut, kevät 2018

 

Pvm

Tapahtuma / paikka

Joukkue / ryhmä

Lisätietoja                                              
24.3.Kaupunki Cup, VaajakoskiValenciahttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c711_ilo/
8.4.Attitude Cup, Vantaa

Adamina, Adaria, Adalina, Valencia, Vivarosa, Nemorosa, Mimorosa

https://voimistelu.kisapalvelu.fi/c713_atti/
8.4.Kaupunki Cup, EspooEmila, Emeliehttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c783_tapvo/
14.4.Kaupunki Cup, TurkuEmila, Emeliehttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c782_tujy/
21.4.Rosa-leiripäivä, MartinhalliRosa-ryhmät 
21.4.

Mustan Kissan Cup Stara, Mäntsälä

Emila, Emelie, Adalina, Adaria, Valencia, Adarosa, Melina

https://voimistelu.kisapalvelu.fi/c715_mav/
22.4.Mustan Kissan Cup, Mäntsälä

Adamina,Vivarosa, Nemorosa, Mimorosa

https://voimistelu.kisapalvelu.fi/c715_mav/
27.-29.4.Yli 14 v. mestaruuskilpailut ja SM, TurkuValenciahttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c718_tupy/
5.5.HJM Cup Stara, MäntsäläAdarosahttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c786_hjm/
6.5.HJM Cup, MäntsäläEmila, Emeliehttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c786_hjm/
5.-6.5.Kaupunki Cup, Vantaa

Adalina, Adaria, Adamina,Nemorosa, Mimorosa, Vivarosa

https://voimistelu.kisapalvelu.fi/c717_scvantaa/
12.5.Stara & 8-10 v., KeravaMelinahttp://voimistelu.kisapalvelu.fi/c967_keravannv/
13.5.Kaupunki Cup, HelsinkiAdalina, Adaria, Adamina, Emila, Emeliehttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c788_pnv/
19.-20.5.12-14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, HyvinkääAdaria, Adalinahttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c719_hyvoli/
19.5.Stara, HyvinkääMelina, Adarosahttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c719_hyvoli/
26.-27.5.TUL mestaruuskilpailut, KotkaValenciahttps://voimistelu.kisapalvelu.fi/c949_kokiri/
8.-10.6.Voimistelupäivät, TurkuAdaminahttp://voimistelu.kisapalvelu.fi/vp2018_lt/